Majstrovstvá Slovenska na cestom okruhu 2022/SIPM,Trnava, 09.07. - 09.07.2022


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
Senior Men - 19+  FINAL  5000 m P
RACE: 22    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 100.  SLOTTA Michal SVK-IC ZIL SVK NO TIME
2 (1) 6.  KLEMBARA Jakub SVK-RKIC SVK NO TIME
3 (6) 5.  JELÍNEK JÁN CZE-CSCKE CZE NO TIME
4 (2) 1.  PŘIBÍK Lukáš CZE-KSBM CZE NO TIME
5 (4) 8.  DZURÁK Pavol SVK-ŠKBOR SVK NO TIME
6 (3) 4.  ŠIMKO Daniel SVK-RKIC SVK NO TIME
7 (5) 3.  VARGA Boris SVK-RKIC SVK NO TIME
8 (8) 10.  ZIMA Karol SVK-TRN SVK NO TIME
9 (9) 2.  HLAVOŇ Michal SVK-IC ZIL SVK NO TIME
10 (11) 9.  HEIDENFELDER Heinz AUT-ATSVT AUT NO TIME
11 (10) 7.  VRBA Martin CZE-KSBM CZE NO TIME
 
Pupils A Boys - 11-12  FINAL  1650 m
RACE: 85    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  HANZELKA Kryštof CZE-VESELI CZE 3:04.569  
2 (1) 66.  BERECZ Damien SVK-LUIG SVK 3:04.788  
3 (8) 75.  MIHÁLY-BISON Imre AUT-ERCW AUT 3:07.661  
4 (4) 71.  MOŠČÁK Lukáš SVK-SCKE SVK 3:07.887  
5 (5) 70.  SUCHÝ Matej SVK-LUIG SVK 3:09.036  
6 (3) 67.  LOVÁSIK Filip SVK-TRN SVK 3:10.109  
7 (6) 73.  CHOMJAK Martin SVK-SCKE SVK 3:17.007  
8 (9) 69.  KOVÁCS Juraj SVK-LUIG SVK 3:34.635  
9 (7) 72.  KÚTNY Teo SVK-LUIG SVK 3:57.079  
10 (10) 74.  RYBKA Richard SVK-CSCKE SVK 3:57.418  
 
Pupils C Girls - 0-8  FINAL  1. Lap
RACE: 86    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  BRYCH  Stela SVK-RRTC SVK 1:29.081  
2 (5) 29.  VARGOVÁ Sofia SVK-CSCKE SVK 1:33.975  
3 (4) 26.  ŽELINSKÁ Borbora SVK-CSCKE SVK 1:34.835  
4 (2) 27.  HUDÁKOVÁ Dorota SVK-CSCKE SVK 1:36.781  
5 (3) 28.  ZELINKOVÁ Adéla CZE-VESELI CZE 1:37.535  
- (6) 30.  LANCZOVÁ Nina SVK-LUIG SVK PEN. no start
 
Pupils C Boys - 0-8  FINAL  1. Lap
RACE: 87    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KOVAŘIK Vojtěch CZE-VESELI CZE 1:21.267  
2 (2) 34.  MARKO Timur SVK-LUIG SVK 1:24.848  
3 (3) 35.  TELIAR Adam SVK-ŠKBOR SVK 1:29.873  
4 (4) 37.  CHROBAČINSKÝ Tadeáš SVK-CSCKE SVK 1:30.174  
5 (5) 38.  LOVÁSIK Alex SVK-TRN SVK 1:51.693  
6 (7) 36.  OLÁH Matej SVK-LUIG SVK 1:54.602  
7 (6) 32.  MARČEK Michal SVK-LUIG SVK 1:56.586  
 
Cadet Ladies - 13-14  FINAL  2000 m P
RACE: 88    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  KRATOCHVÍLOVÁ  Pavla CZE-RTS CZE NO TIME
2 (4) 81.  KMECOVÁ Jela SVK-RKIC SVK NO TIME
3 (1) 77.  ŠTOFIROVÁ Emma SVK-RRTC SVK NO TIME
4 (2) 80.  MORALES Zoe SVK-RKIC SVK NO TIME
5 (6) 86.  ČEPKEOVÁ Lea SVK-RRTC SVK NO TIME
6 (8) 88.  MOLČÁKOVÁ Lenka SVK-CSCKE SVK NO TIME
7 (7) 82.  NAGYOVÁ Sophia SVK-RKIC SVK NO TIME
8 (10) 83.  LACKOVÁ Olívia SVK-RRTC SVK NO TIME
9 (11) 85.  MAJOROŠOVÁ Hana SVK-RRTC SVK NO TIME
10 (12) 89.  LULKOVIČOVÁ Zina SVK-TRN SVK NO TIME
11 (9) 84.  DUGASOVÁ Diana SVK-CSCKE SVK NO TIME
12 (13) 78.  FABIAN Sofia SVK-SCKE SVK NO TIME
13 (5) 79.  ONUŠKOVÁ Zoja SVK-RKIC SVK NO TIME
 
Cadet Men - 13-14  FINAL  2000 m P
RACE: 89    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  PAROULEK Samuel SVK-RKIC SVK NO TIME
2 (4) 98.  POUZAR Karel CZE-RTS CZE NO TIME
3 (8) 93.  VRBA Vojtěch CZE-KSBM CZE NO TIME
4 (5) 15.  HARTL Ivan CZE-NOVIS CZE NO TIME
5 (1) 97.  VRÁBEL Viktor SVK-CSCKE SVK NO TIME
6 (7) 90.  BOURELY Adrián SVK------- SVK NO TIME
7 (6) 99.  ELIÁŠ Michal SVK-SCKE SVK NO TIME
8 (9) 96.  SÚDOR Adam SVK-LUIG SVK NO TIME
9 (10) 95.  JARIMA Sebastián SVK-CSCKE SVK NO TIME
11 (3) 92.  MOŠČÁK Maroš SVK-RKIC SVK NO TIME